boty

boty

Odkud se vzaly boty Vans?

Již je to 53 let, co se začala psát historie kultovní značky Vans. Vše začalo roku 1966 v kalifornském Anaheimu. Dva bratři, Paul a James Van Dorenovi dostali bláznivý nápad, že založí vlastní firmu. A tento nápad jejich rodině dnes vynáší 400 milionů dolarů ročně.

Spojenectví se skateboardingem

Nejen, že Vans byla první firmou, která začala nabízet jako první na světě tzv. customizované boty, což znamená, že si zákazníci přinesli vzorek látky, podle kterého chtěli boty sladit a výrobce jim je ušil přímo na míru, což ocenily zvláště ženy, ale bratři prorazili i díky reklamě. V USA se začal rozvíjet nový sport, skateboarding. Paul a James začali objíždět první závody a zadarmo obouvaly ty nejlepší jezdce. Největší úspěch přišel ale až s filmem Zlaté časy na Ridgemont High, kde hlavní hrdina, tehdy ještě nepříliš známý Sean Penn, chodil celou dobu v typických šachovnicových teniskách slip od značky Vans. Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat a po vanskách zatoužil každý. Začaly se jich prodávat miliony ročně a expandovaly do celého světa.

Jak slip on boty nosit?

Slip on obuv jsou nazouvací tenisky, které postrádají tkaničky. Rychle se nazouvají a jsou velmi pohodlné. Už dávno se nejedná pouze o sportovní obuv, dnes se vyrábí i v elegantním provedení, díky tomu je lze zkombinovat s džínami, sakem, ale i se sukní nebo šaty. Možná vás samotné překvapí, jak dobře to bude vypadat, navíc se budete cítit pohodlně.

Nabídka Vans

  • Slip on: Jak už bylo řečeno, značku nejvíce proslavily právě pohodlné tenisky bez tkaniček, které nemusíte zavazovat. V nabídce mají ale i klasické tenisky, dodnes si ji skateboardingoví nadšenci pochvalují, nejen pro vysokou přilnavost podrážky k prknu.
  • Oblečení: Značka Vans rozšířila svou působnost i na oblečení, v jejím sortimentu naleznete sportovní mikiny, trička, batohy a tašky.

Vložte komentář


Jméno (požadováno)


Příspěvek (požadováno)
Předešlý článek Další článek