boty

boty

Král obuvi a jeho závody

Náš stát se na poli obuvnického průmyslu může pochlubit opravdovým skvostem, kterým není nic jiného než firma Baťa, někdy také nazývána jako Baťovy závody. Jsou známy po celém světě a dokonce je Guinnessova kniha rekordů označila za "Největšího prodejce a výrobce bot" všech dob. Podle ní totiž firma po dobu své existence prodala přes 14 miliard párů bot, což zní neuvěřitelně.

Jak to všechno začalo?

Za vznikem slavného obuvnického korporátu stojí rodina Baťova, konkrétně tři sourozenci – Tomáš, Antonín a Anna. Ti své podnikání zahájili roku 1894. Později se stal jediným majitelem firmy Tomáš Baťa. Díky němu došlo nejen k rozvoji celého závodu, ale i města. Byly zde vystaveny tzv. Baťovské domky, které byly ve své době považovány za luxusní a sloužily zejména zaměstnancům. Zlín tak získal svou typickou podobu a vzniklo zde mnoho významných staveb, například mrakodrap, který neměl ve své době na našem území obdoby. Po tragické smrti Tomáše Bati přešla firma na jeho nevlastního bratra Jana Antonína Baťu, který dál pokračoval v prosperitě. Firma expandovala i do zahraničí a zaměstnávala více než 67 000 osob. Po vzniku Protektorátu Jan opustil zemi, ale ve svém díle pokračoval v Kanadě.

Současnost

V roce 1991 se sídlo firmy Baťa vrátilo z Kanady opět do Zlína. Má více než 50 výrobních závodů a působí v 68 zemích světa.

Sortiment

  • Ženy: Dámy si zde vyberou nejen z široké nabídky bot, ale firma nabízí i dámské kabelky, klobouky, rukavice a doplňky.
  • Muži: Polobotky, mokasíny, tenisky. Na doma, do práce i do divadla. Pro zimní dny i horké počasí. I pro zákazníky mužského pohlaví je sortiment široký a vybere si zde každý.
  • Děti: Rodiče ví, že dětská noha rychle roste a vyvíjí se, proto je důležitá kvalitní obuv, která chodidlo formuje a vydrží pobyt na hřišti i pískovišti. Firma nabízí barevný dětský design, který si školáci zamilují.

Vložte komentář


Jméno (požadováno)


Příspěvek (požadováno)
Předešlý článek Další článek